Saturday, January 25, 2014

Наша Спільна Коляда – допомога українцям БосніїНа самий Йордан, в неділю 19 січня, відбулася уже традиційна Спільна Коляда українців вихідців з країн колишньої Югославії.  Організатором, як і кожного року було Канадське Об’єднання Українців Колишньої Югославії.
Кожного року ми збираємося у цей Різдвяний час, щоб покоштувати ще раз Різдвяних страв і щоб разом поколядувати.  В цей спосіб ми зберігаємо стародавні українські традиції, які зберігали і наші предки у Боснії.
Але, цього року наша Спільна Коляда мала і інший вимір.  Ми довідалися, що у Боснії почала займатися благодйною діяльністю сестра Анастазія Пітка, ЧСВВ.  Вона тепер проживає у Прняворі де і старається допомогти нашим стареньким братам і сестравм, які ще там живуть і не мають нікого, хто їм допоміг би.
Недавно наша організація вирішила вислати до сестри Анастасії 500 дол. щоб організувала яку небудь допомогу для наших людей.  І ось, сестра Анастазія вислала такого листа до КОУКЮ:
Христос раждається!
Дорогі українці колишньої Югославії!
Хочу з Вами поділитись радощами, які ми дожили в Боснії під час Різдвяних свят. Уже пару років назад взялися ми за Різдво приготовляти вертеп, який показуємо по наших парафіях у Боснії. Ми бачимо, що це приносить велику радість нашим людям, які є досить осамітнені на цих теренах. Того року був Вертеп ще багатший! Цьому посприяли вислані Вами кошти, зібрані від наших українців з бувшої Югославії з Канади, які ми в більшості використали на дарунки дітям. І тим, які брали участь у програмі, і тим, які були присутніми і колядували. І старшим, бо радо люблять отримати пакуночок за когось свого – внука чи внучки...
Слава Богу, погода була дуже гарна, і ми могли без проблем ще пооб’їжджати наших бідних і стареньких, хворих і немічних і їм теж заколядувати. Дарунками за Ваші кошти, які ми і їм поділили, тішилися, як малі діти! Треба було бачити ту радість і сльози в очах стареньких і немічних, які лише на той спосіб могли відчути різдвяну радість.
Дорогі мої Добродії! Хочу ще раз подякувати за Вашу доброту і щедрість. Нехай Господь сторицею винагородить і нехай благословить Вас і всіх дорогих українців з колишньої Югославії своїми щедрими дарами.
                                                     Вдячна с. Анастазія Пітка ЧСВВ
Отож, ми вирішили продовжити нашу допомогу і зорганізувати збірку під час нашої Спільної Коляди.  Наші члени відгукнулися у дуже гарному числі і насправду показали правдиву християнську любов і жертвенність.  Пожертв назбиралося на суму 1,774.00 дол.  У найскоріший час ці гроші будуть передані сетрі Анастазії, щоб вона і надалі могла продовжити свою добродійну працю з нашинм народом.
Висловлюємо щиру подяку Михайлу Суканіці, який дав ідею на цю акцію, і також приготовив харчі.  Дякуємо парафії Святого Духа у Гамілтоні, які нам дали можливість відбути це свято у їхній залі.
Дякуємо учасникам програми а особливо нашим молодим музикантам, Марії і Олександрові Войтович, Софійці Гуцман, та Ларисі і Анастасії Гемон.
Дякуємо усім жертводавцям, які так щиро відгукнулися на наш заклик, і показалися небайдужими до наших братів і сестер у Боснії.  Список жертводавців такий:
1. Марія і Славко Бек
2. Христина Вінтоняк
3. Наталя і Стефан Солоненка
4. Ганя і Володимир Брелак
5. Люба і Михайло Ляхович
6. Таня і Никола Причепа
7. Петро Гуцал
8. Хафіза і Стефан Гуцал
9. Даница і Владислав Ляшкевич
10. Віра і Петро Писанюк
11. о. Іван Труш
12. Аня і Михайло Гуцман
13. Ванда і Павло Войтович
14. Маруся і Михайло Сем'янів
15. Галя і Володимир Семчишин
16. Анна Мацрута
17. Славіца і Славко Глигорић
18. Наташа і Іван Гемон
19. Анђа і Петро Гемон
20. Марія Райц
21. Стефан Гемон
22. Марійка і Борис Гемон
23. Надя і Богдан Гемон
24. Соня Ткач
25. Шелемба Славка
26. Славица і Михайло Суканица
27. Татяна Лепка
28. Реґіна і Франко Лепкий
29. Александар Щерба


Ще раз сердечно дякуємо.

І на кінець дякуємо Управі КОУКЮ, яка зорганізувала це свято.


No comments:

Post a Comment